Nocną jazdę po Rynku zakończyli na latarni. Policja bada sprawę (AKTUALIZACJA)

Staranowaniem latarni zakończył swoją jazdę kierujący samochodem osobowym.

Do zdarzenia doszło wczoraj (11 września) w godzinach wieczornych, na płycie starosądeckiego Rynku. Na materiale filmowym widać, że dwa auta jechały niemal równolegle. W pewnym momencie, pojazdy znacznie przyspieszyły a jeden z nich uderzył w lampę uliczną, zupełnie ją taranując. O wyjaśnienie szczegółów i okoliczności tego zdarzenia zwróciliśmy się do KM Policji w Nowym Sączu.

Jak informuje kom. Justyna Basiaga – Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu policja otrzymała informację o zdarzeniu i obecnie są prowadzone są czynności wyjaśniające (!) w sprawie o wykroczenie z art. 86 kw.,

Art.  86.  [Zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym] PEŁNA TREŚĆ PARAGRAFU

§  1.  Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.

§  1a.  Jeżeli następstwem wykroczenia, o którym mowa w § 1, jest spowodowanie naruszenia czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia innej osoby, sprawca podlega karze grzywny w wysokości nie niższej niż 1500 złotych.

§  2.  Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości nie niższej niż 2500 złotych.

§  3.  W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło. starysacz.info; kamera rejestrująca obraz na żywo w Restauracji Marysieńka, KM Policji w Nowym Sączu

Skip to content