Nastolatki wyniosły z drogerii kosmetyki o wartości ponad 17 tys. złotych

foto: KM Policji w Nowym Sączu

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ustalili sprawczynie kilku kradzieży, do których doszło w jednej z drogerii w Nowym Sączu. 12- i 15-latka wyniosły ze sklepu kosmetyki o wartości ponad 17 tys. złotych, za co odpowiedzą teraz przed sędzią Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który zdecyduje o ich dalszym losie.

21 sierpnia br. sądeccy policjanci przyjęli zawiadomienie, że w okresie od 29 lipca do 8 sierpnia br. w jednej z drogerii w Nowym Sączu doszło do kilku kradzieży, a dwie nastolatki wyniosły w tym czasie ze sklepu kosmetyki o wartości ponad 17 tys. złotych. Ich łupem padły m.in. perfumy, tusze do rzęs, palety cieni do powiek, podkłady, pudry, błyszczyki do ust. Po zapoznaniu się z wizerunkiem sprawczyń, wkrótce na terenie galerii handlowej policjanci ogniwa wywiadowczego zauważyli jedną z dziewczyn, natomiast drugą wylegitymowali na pobliskiej ulicy. Po przeszukaniu miejsc zamieszkania 12- i 15-latki, w domu starszej z nich policjanci zabezpieczyli część kosmetyków pochodzących z kradzieży w drogerii.

Teraz nieletnie sądeczanki poniosą konsekwencje swoich czynów, a sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Nowym Sączu Wydział Rodzinny i Nieletnich, który zdecyduje o zastosowaniu odpowiednich środków wychowawczych.

Skip to content