Nowatorski pomysł w Barcicach. Na placu zabaw zawiesili worek bokserski

Na wyjątkowo oryginalny pomysł wpadł Sołtys Barcic Tomasz Koszkul. Na przystani rowerowej w Barcicach, niedaleko placu zabaw powieszony został worek boksersko – treningowy.

Pomysł wziął się stąd, ponieważ młodzież nieco starsza nie ma specjalnie oferty dla siebie w tym miejscu. Dochodziły do nas głosy, że niektórzy korzystają z placu zabaw dla maluchów. Jeszcze inni przesiadują pod wiatami i wybitnie się nudzą i wtedy do głowy przychodzą jak wiadomo różne pomysły – przekonuje sołtys.

Teraz młodzi (i nie tylko) ludzie mogą wyładować swoją energię na właśnie worku bokserskim, można zaplanować trening itp. Z worka może korzystać każdy. To forma zabawy, treningu a być może dzięki niemu ktoś złapie przysłowiowego bakcyla i rozpocznie profesjonalne treningi.

Sołtys Koszkul zwraca się także do barcickiej młodzieży, aby zwracała uwagę na tych bardziej „pobudzonych”, lokalnych czy przyjezdnych i proponowała im właśnie trening na profesjonalnym worku a nie na lustrach, ławkach czy znakach drogowych…

Nie wiem ile utrzyma się ten worek w tym miejscu – mówi Tomasz Koszkul. Mam nadzieje, że wspólnie zadbamy o to, aby jak najdłużej.

Jeżeli pomysł się przyjmie i worek nie zostanie zniszczony czy skradziony to Sołectwo Barcice poczyni wszelkie starania aby rozszerzyć ofertę sprzętową i treningową na świeżym powietrzu dla dzieci i młodzieży.

Worek zakupiony został z Funduszu Sołeckiego w ramach „promocji sportu w Barcicach”.

Skip to content