Zamieszanie w Nowej Lewicy. Prof. Harman jednak nie będzie kandydował

Miał być „jedynką” na listach Nowej Lewicy w okręgu nr 14 i sam zapowiadał ostrą rywalizację wyborczą m.in. z Ryszardem Terleckim, który najprawdopodobniej otworzy listę PiS w nadchodzących wyborach do parlamentu. Dziś pojawiła się informacja, że prof. Jan Hartman nie tylko nie będzie liderem listy w naszym okręgu ale nie znajdzie się na żadnej liście partii w żadnym okręgu wyborczym.

W związku z licznymi informacjami dotyczącymi kandydowania jako lidera listy Lewicy w najbliższych wyborach parlamentarnych w okręgu 14 (Nowy Sącz) przez prof. Jana Hartmana niniejszym chciałbym stanowczo poinformować, iż prof. Jan Hartman nie będzie liderem listy w niniejszym okręgu, podobnie jak również nie będzie kandydował w żadnym z okręgów z list Lewicy w najbliższych wyborach parlamentarnych 15 października 2023 roku” – napisał Ryszard Śmiałek współprzewodniczący Małopolskiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy.

Decyzja władz partii o skreśleniu nazwiska Jana Hartmana z list wyborczych Nowej Lewicy jest związana z jego ostatnią aktywnością w mediach społecznościowych. Chodzi o wpis, w którym profesor odnosi się do praw przestępców w tym pedofilów.

Póki co nie wiadomo, kto zastąpi prof. Jana Hartmana na pierwszym miejscu ani kto w ogóle znajdzie się na listach wyborczych Nowej Lewicy w okręgu nr 14

Skip to content