Wciąż można składać wnioski o wyprawkę szkolną. Złożono ich już 70 tysięcy

Od 1 lipca w województwie małopolskim rodzice i opiekunowie złożyli 70 tys. wniosków o wyprawkę szkolną. W kraju wpłynęło do ZUS 1,1 mln wniosków dla ponad 1,6 mln dzieci.

Program „Dobry start” to dofinansowania na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka, które się uczy. Rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów i wyposażenia, które jest niezbędne do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Wsparcie przysługuje raz w roku – na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2023 roku. Złożenie go do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.

Wniosek można przesłać tylko elektronicznie – przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Dyżur ZUS

We wtorek (18 lipca) w godz. 10 – 12 oddział ZUS w Nowym Sączu organizuje dyżur telefoniczny. Będzie można dowiedzieć się jak złożyć wniosek przez aplikację mZUS. Ekspert ZUS wytłumaczy m.in. jak zainstalować aplikację mZUS, jak z niej korzystać, gdzie znaleźć informację o złożonym wniosku i jak go poprawić. Dyżur będzie pod numerem telefonu 18 449 85 45.

Skip to content