Pościg na autostradzie. W aucie 5 nieletnich Syryjczyków

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tarnowie na autostradzie A4 na wysokości węzła Brzesko, podjęli pościg oznakowanym pojazdem służbowym za samochodem osobowym marki Opel. Zachodziło uzasadnione podejrzenie, że pojazdem przewożeni są nielegalni migranci.

Kierujący Oplem ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe oraz nakazy przywołujące do zatrzymania pojazdu, kontynuował jazdę dynamicznie zmieniając pasy ruchu i wyprzedzając inne samochody. W  wyniku tego stracił panowanie nad pojazdem i najpierw uderzył w radiowóz, którym poruszali się funkcjonariusze SG, a następnie w barierę energochłonną, co doprowadziło do zatrzymania samochodu.

Zarówno kierujący samochodem obywatel Gruzji, który usiłował zbiec z miejsca zdarzenia, jak również jego 5 nieletnich pasażerów – obywateli Syrii poszukiwanych przez Policję słowacką – zostali zatrzymani.

W wyniku podjętych działań młodzi Syryjczycy w dniu 7 lipca zostali przekazani w ramach readmisji uproszczonej stronie słowackiej.

Natomiast kierujący samochodem obywatel Gruzji decyzją sądu na wniosek Prokuratora Rejonowego w Brzesku, został tymczasowo aresztowany pod zarzutem m.in. organizowania nielegalnej migracji.

Skip to content