Portret Małego Miasta 2022 – przedpremiera już dziś

Już dziś w Kawiarni Prowincjonalna, będzie można obejrzeć przedpremierę filmu Portret Małego Miasta 2022. Film z napisami będzie wyświetlany w pętli na projektorze, w godzinach pracy kawiarni a na każdym stoliku będzie umieszczony kod QR umożliwiający dostęp do filmu. Pokaz odbywa się w ramach akcji #papaProwincjonalna, we współpracy z Fundacją Nowe Kierunki.

„Portret małego miasta 2022” to film dokumentalny, nawiązujący do pierwowzoru autorstwa Władysława Ślesickiego z 1961 roku. Jego głównym celem jest jednak ukazanie obecnej sytuacji Nowego Sącza, przedstawienie problemów oraz wyzwań z jakimi borykają się mieszkańcy miasta.

Film stanowi swoisty portret mieszkańców i osób związanych z miastem prezentujący różnorodność ich codziennego życia oraz wpływ na rozwój społeczny, kulturalny i ekonomiczny regionu. Dokument obrazuje pasje, zawody, troski i wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć. Oprócz prezentacji poszczególnych osób, film pokazuje ważne punkty w mieście takie jak zabytki, parki, instytucje kulturalne i edukacyjne, a także miejsca spotkań: skwery, restauracje i kawiarnie.

Przedstawienie Nowego Sącza z różnych perspektyw sprawia, że film oddaje charakter miasta, jego piękno i unikalność ale również problemy społeczne i gospodarcze, z jakimi mieszkańcy muszą się zmierzyć.

Film Portret Małego Miasta 2022 powstał w ramach programu Filmoteka Małopolska realizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ i finansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego.

Reżyseria : Jakub Jan Basiaga
Zdjęcia : Marian Wąchała
Lektor : Filip Drożdż
Muzyka : Ewa Borcz, Sinfonia Carpathia, Kwartet Galicyjski, Wojciech Lisowicz
Produkcja : Fundacja Nowe Kierunki


Skip to content