Dwóch potrąconych wczoraj nastolatków opuściło szpital

Info. Foto Irek/źródło:Sądeckie Drogi

Dwóch, z trzech poszkodowanych wczoraj nastolatków w wieku 17 i 19 lat, po krótkim pobycie w szpitalu zostało jeszcze wczoraj wypisanych do domu . W lecznicy nadal pozostaje 17-latek, na szczęście jest w stanie niezagrażającym życiu.

Do wyjątkowo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj (27 czerwca br.) około godziny 18:20 na Alejach Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu. W trzech przechodzących przez przejście dla pieszych nastolatków uderzył samochód osobowy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW wykonywał manewr omijania pojazdu marki Renault, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, by umożliwić im przejście na drugą stronę.  Kierowca BMW  nie zatrzymał się i potrącił  pieszych na przejściu. Dwóch 17-latków i 19-latek zostało przetransportowanych do szpitala w Nowym Sączu.

Na miejscu zdarzenia pracowali sądeccy policjanci, w tym funkcjonariusze Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego. 29-letni kierujący BMW był trzeźwy. To obywatel Słowacji – został zatrzymany.

W toku prowadzonego dochodzenia mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy. Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu zdecyduje wkrótce o dalszych krokach wobec zatrzymanego.

Info. Foto Irek/źródło: Sądeckie Drogi

Skip to content