Igrzyska Europejskie w Nowym Sączu. Za nami pierwszy dzień Breakingu

Foto: Biuro Prasowe - Igrzyska Europejskie 2023

DEBIUTUJĄCY NA IGRZYSKACH EUROPEJSKICH BREAKING PRZYCIĄGNĄŁ DO PARKU STRZELECKIEGO W NOWYM SĄCZU TŁUMY PUBLICZNOŚCI.

Pierwszy dzień turnieju Breakingu w Nowym Sączu dostarczył obserwatorom ogromnej dawki energii, muzyki i sportowej rywalizacji. 32 tancerzy i tancerek z całej Europy, zaprezentowało swoje umiejętności w dynamicznych bitwach tanecznych Round Robin. Amfiteatr w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu stał się areną, na której odbyły się pełne emocji taneczne pojedynki. Nie zabrakło także zaangażowanej, dopingującej swoich faworytów widowni. 

BBOY Z POLSKI PRZECHODZI DO KOLEJNEGO ETAPU.

Polskę reprezentowała para niezwykle uzdolnionych tancerzy – Paulina Starus znana jako „Bgirl Paulina” i Igor „Wigor” Wypiór. Bboyowi mimo trudnego początku udało się zdobyć wystarczającą ilość punktów, aby przejść do kolejnego etapu rywalizacji. 

– Zacząłem od bardzo mocnego przeciwnika, „Menno” z Holandii. Chciałem zaryzykować i niestety nie powiodło się, przegrałem do zera. To zniosło mi psychikę na niższy level, później próbowałem ją odbudować i wygrałem następne dwie walki – przyznaje polski zawodnik.

BREAKING STAJE SIĘ DYSCYPLINĄ OLIMPIJSKĄ.

Breaking debiutuje w tym roku na Igrzyskach Europejskich, po raz pierwszy także pojawi się na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku. Dwoje zwycięzców otrzyma przepustkę do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Jedna przepustka przyznana zostanie w kategorii Bgirls, a druga w kategorii Bboys.

– Na pewno jest to świetna możliwość dla wszystkich tancerzy. Finansowania są większe ze względu na to, że jest to teraz sport olimpijski. No i wiadomo, jest to niesamowita przygoda takie eliminacje do olimpiady, a już nie będę wspominał o samej olimpiadzie – podsumowuje Bboy „Wigor”

Do następnego etapu zakwalifikowało się 8 Bboyów i 8 Bgirls, w tym najmłodsza uczestniczka, piętnastoletnia Dominika Baniewicz „Nicka”, tancerka polskiego pochodzenia reprezentująca Litwę.

– Jestem najmłodsza, ale to nie jest najważniejsze. Liczy się poziom breakingu. Dla mnie największą rywalką jest Bgirl „India” z Holandii, ale jestem przygotowana i będę starała się ze wszystkich sił aby to zrobić – zapewnia.

Uczestników czekają jeszcze ćwierćfinały, półfinały i finały – wszystko odbędzie się już we wtorek. Start o 18:45.

Skip to content