To miejsce warto odwiedzić. Jest wyjątkowe i niedaleko od Nowego Sącza

Jeśli szukacie miejsca na krótką wycieczkę, to miejsce warto odwiedzić. Znajduje się nieco ponad 20 km od Nowego Sącza a można do niego trafić nie tylko samochodem czy autobusem ale także rowerem (Velo Dunajec, Velo Poprad, Aqua Velo)

Mowa o Parku Św. Kingi w Głębokiem w gminie Piwniczna – Zdrój. W Parku znaleźć można m.in. trasy spacerowo – edukacyjne oznaczone głazami, na których zamontowano tabliczki z krótkimi opisami zarówno legendarnych cudów św. Kingi jak i fauny i flory występującej w okolicy. Nieopodal, na szczycie góry, znajduje się niewielkie naturalne oczko wodne oraz ambona widokowa z której można podziwiać panoramę przełomu Popradu w stronę Piwnicznej – Zdroju. Nieco wyżej posadzone jest Drzewko Papieskie – dar leśników polskich.

Park św. Kingi to także źródła wody mineralnej, eksploatowanej przez 3 odwierty obudowane i zadaszone. Woda Głęboczanka ze Zdroju Św. Kingi jest wodą mineralną wodorowęglanowo – sodowo – wapniowo – magnezową wysoko zmineralizowaną. Miejsce to nazwane zostało Zdrojem Św. Kingi. Pod tym samym zadaszeniem usytuowano prowizoryczną pijalnię z ławkami i stolikami.

Powyżej ujęcia wody są altany oraz miejsce grillowe.

Skip to content