Po ulicach Nowego Sącza spacerował niedźwiedź

źródło: Facebook/PrezydentLudomirHandzel

Dziś (30 maja) w godzinach porannych na ulicach Nowego Sącza widziany był niedźwiedź. Zwierzę widziane było w okolicach osiedla Chruślice a także w rejonie ulicy Lwowskiej.

Prezydent Ludomir Handzel zaapelował do mieszkańców aby – jeśli nie ma takiej konieczności – nie opuszczali swoich domów.

Sytuacja rzeczywiście poważna, wdrażamy stosowne procedury, proszę Mieszkańców o zachowanie ostrożności. Proszę by osoby, szczególnie Mieszkańcy os. Chruślice, którzy nie muszą opuszczać domów, pozostali w domach do wyjaśnienia sytuacji❗️– czytamy na facebookowym profilu prezydenta

Do sprawy odniósł się również radny Leszek Gieniec przekonując, że okolica jest monitorowana.

Teren jest na bieżąco patrolowany. Pani Agnieszko bardzo dziękuję za telefon tej sprawie. Jest to zwierzę które raczej omija ludzi i najprawdopodobniej przeżywa stres będąc w tej okolicy. Wcześniej ów osobnik widziany był w rejonie stacji MOYA jak również przemierzał ulicę Chruślicką.

Prezydent informuje także, że o sprawie została powiadomiona zarówno Straż Miejska jak i Policja, które w miejsce gdzie pojawił się niedźwiedź wysłały swoje patrole.

Sytuacja rzeczywiście poważna, wdrażamy stosowne procedury, proszę Mieszkańców o zachowanie ostrożności – dodaje Ludomir handzel.

źródło: Facebook/PrezydentLudomirHandzel

Skip to content