Dyskusja o Sandecji tak, ale za zamkniętymi drzwiami.

Nie będzie publicznej, prowadzonej na forum Rady Miasta debaty o Sandecji. Radni, większością głosów, nie zgodzili się na przedstawienie podczas sesji informacji o klubie sportowym Sandecja i Akademii Sandecja.

O publiczną debatę w tej sprawie zwrócił się radny Józef Hojnor. Jego wniosek głosowano dwa razy. W pierwszym głosowaniu projekt nie zyskał akceptacji (przy 10 głosach za, 10 przeciw i 1 wstrzymującym się). Radny po raz kolejny, tym razem w formie wniosku formalnego, zaapelował o przedstawienie informacji dotyczącej klubu. Na sali obrad pojawił się nieobecny wcześniej radny PiS Krzysztof Dyrek, wydawało się więc, że ze przyjęcie wniosku będzie formalnością. Jednak nieoczekiwanie radny Artur Czernecki, który wcześniej był na tak, zagłosował przeciw. Wniosku nie poparli także klubowi koledzy radnego Hojnora z klubu Koalicji Obywatelskiej ( z wyłączeniem Grzegorza Fecko głosującego za) oraz radni Koalicji Nowosądeckiej.

Zamiast publicznej debaty, prezydent Ludomir Handzel zaproponował radnym spotkanie w tej sprawie, w najbliższy piątek o godzinie 12.00.

Podczas sesji zadecydowano także o przekazaniu klubowi Sandecja kolejnych środków z budżetu miasta, tym razem w wysokości 2,5 mln. zł (co daje w sumie 5 milionów przekazanych w tym roku). W uzasadnieniu uchwały napisano m.in. że środki mają pomóc Sandecji w utrzymaniu się w I Lidze i dotrwać do końca sezonu. Po ostatniej porażce ze Stalą Rzeszów Sandecja zagrożona jest spadkiem do II Ligi.

Szczegóły w materiale filmowym.

Skip to content