Nielegalny salon gier w Nowym Sączu

Sądeccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie zlikwidowali salon gier, który nielegalnie działał w Nowym Sączu. Maszyny służące do hazardu zostały skonfiskowane, a czterech mężczyzn usłyszało już zarzuty. Przy jednym z nich znaleziono mefedron.

30 marca br. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, po wejściu do wytypowanego lokalu, w którym miały być organizowane nielegalne gry hazardowe, ujawnili cztery automaty do gier oraz trzech mężczyzn, którzy z nich korzystali. Funkcjonariusze zarekwirowali maszyny służące nielegalnemu procederowi. Ponadto przy jednym z graczy znaleźli mefedron.

Teraz wszystkie okoliczności tej sprawy wyjaśnia w postępowaniu Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie. Podejrzewany pracownik salonu usłyszał już zarzuty pomocnictwa w prowadzeniu nielegalnych gier hazardowych, za co oprócz wysokiej grzywny grozi mu również kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo, za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych nakładana jest również kara administracyjna w wysokości 100 tys. złotych od jednego zarekwirowanego automatu. Warto wspomnieć, że kary finansowe grożą nie tylko właścicielowi automatów, ale też najemcy i właścicielowi lokalu, w którym urządzane są gry na automatach hazardowych.

Trzech graczy usłyszało zarzut uczestnictwa w grze hazardowej prowadzonej z naruszeniem prawa, za co grozi im wysoka grzywna. Właściciel mefedronu odpowie również za posiadanie substancji psychoaktywnej.

Gra na automatach może prowadzić do uzależnienia skutkującego poważnymi problemami. Szczególnie niebezpieczna jest dla osób niepełnoletnich, które w ogóle nie powinny mieć dostępu do gier hazardowych. Osoby mające problemy z hazardem powinny jak najszybciej szukać pomocy u specjalistów lub w instytucjach służących pomocą dla uzależnionych. Warto skorzystać również ze wsparcia pracowników telefonicznych linii pomocy np. telefonu zaufania dla osób uzależnionych 801 889 880 (czynny codziennie w godzinach od 17-22) działającego przy Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Skip to content