Uczniowie z Łącka pokazali „wielkie serca”. Dary trafiły dla potrzebujących

Członkowie Szkolnego Koła PCK działającego w Zespole Szkół im. św. Kingi w Łącku wzięli udział w wielkanocnej zbiórce „Pomagamy potrzebującym, bądź z nami”. Od 27 do 31 marca przez sześć godzin dziennie pełnili dyżur w miejscowych sklepach zbierając żywność z długim terminem przydatności do spożycia.

Dzięki staraniom 20 młodych wolontariuszy udało się zebrać 150 kilogramów produktów, o łącznej wartości 2000 złotych. Ze zgromadzonej żywności skompletowano piętnaście paczek, które zostaną przekazane starszym i samotnym mieszkańcom gminy.

– To nie jest nasza pierwsza tego typu akcja – mówi Artur Kulig, prezes Szkolnego Koła PCK. – Podobną prowadziliśmy przed Świętami Bożego Narodzenia. Obie cieszyły się dużym zainteresowaniem, co dowodzi, że nie brakuje ludzi, którzy gotowi są pomóc. Ostatnio jest też coraz więcej osób potrzebujących wsparcia, dlatego tak istotne są tego typu inicjatywy. Cieszę się, że jako wolontariusz mam okazję pomagać, a w konsekwencji widzieć radosne twarze obdarowanych.

Każdy z uczestniczących w wielkanocnej akcji wolontariuszy podkreśla satysfakcję i radość z wykonanego zadania. 

– Staramy się, aby nasze działania przyniosły jak najlepsze efekty, dlatego do wszystkiego, co robimy podchodzimy bardzo odpowiedzialnie i wkładamy w to dużo serca – opowiada trzecioklasista Szymon Wrobel. – Zebrane produkty z radością przekażemy potrzebującym jako serdeczny dar na tegoroczne Święta. Oczywiście dołożymy jeszcze dobre życzenia i ciepły uśmiech – dodaje.

Akcję młodych wolontariuszy koordynowały: Małgorzata Lechowicz i Bożena Lesiak – opiekunki Szkolnego Koła PCK, które z dumą wypowiadają się o zaangażowaniu swoich podopiecznych, podkreślając ich entuzjazm i chęć pomocy. O łąckiej młodzieży z uznaniem mówi też Andrzej Lis – prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Starym Sączu, w porozumieniu z którym zorganizowano tegoroczną akcję.

– Młodzi ludzie, którzy włączyli się w zbiórkę żywności udowodnili, że są świadomi, jak wiele jest w naszym otoczeniu osób naprawdę potrzebujących pomocy. Ofiarując czas i pracę, pokazali też wielkie serca. Uważam, że to bardzo ważne, aby uczyć młodych otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, bo później te wartości wniosą do swojej rodziny – mówił Andrzej Lis.

Członkowie Szkolnego Koła PCK w Zespole Szkół im. św. Kingi w Łącku dziękują wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie oraz sklepom Biedronka i Netto, w których przeprowadzono zbiórkę.

Skip to content