Motorowerzysta bez prawa jazdy, wiózł „w sztok” pijanego kolegę

foto: KM Policji w Nowym Sączu

Motorowerzysta bez prawa jazdy wiózł „w sztok” pijanego pasażera, który był poszukiwany.

18-latek jechał motorowerem bez uprawnień, przewoził nietrzeźwego pasażera, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gorlicach i który przy sobie posiadał narkotyki. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny. Kierujący za wykroczenia drogowe, a pasażer za przestępstwa narkotykowe.

W sobotę tj. 1 kwietnia br., około godz. 16:30 w miejscowości Stróże dzielnicowi z Komisariatu Policji w Grybowie podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali do kontroli drogowej, kierującego motorowerem marki Toros. Podczas interwencji okazało się, że kierujący 18-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a jego pasażer jest nietrzeźwy (w organizmie miał blisko 3 promile). Dodatkowo, podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że 24-letni pasażer jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gorlicach do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności, 1 miesiąca i 24 dni za przestępstwo narkotykowe. W trakcie kontroli osobistej policjanci odnaleźli przy nim 2 gramy marihuany. 24-letni mieszkaniec gminy Grybów został zatrzymany i przewieziony do Komedy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Po nocy w policyjnej celi usłyszał od policjantów zarzut posiadania narkotyków, a następnie został przewieziony do Zakładu Karnego w Nowym Sączu.
Natomiast kierujący motorowerem, 18-letni mieszkaniec gminy Grybów odpowie za wykroczenia drogowe, których się dopuścił tj. jazdę bez uprawnień i przewożenie nietrzeźwego pasażera jednośladem. W najbliższym czasie zostanie skierowany wniosek o jego ukaranie do sądu.

Skip to content