Będzie sypać. Spadnie nawet 15 cm śniegu. Jaka pogoda w święta?

To nie jest dobra informacja. Mimo kalendarzowej wiosny, zima nie daje o sobie zapomnieć. Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj do godz. 13:00 prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.

Prawdopodobieństwo: 80%. Stopień zagrożenia: 1 stopień (w skali 3-stopniowej).

Niestety, w najbliższych dniach nie ma co liczyć na to, że pogoda się poprawi. Co najmniej do czwartku trzeba się liczyć z opadami śniegu, przymrozkami i oblodzeniem. Choć blisko Polski znajdować mają się wyże, w wilgotnym powietrzu będą powstawać chmury, które w wielu miejscach przyniosą opady. Niezmiennie wiać ma dość silny wiatr. Bardzo zimno zapowiadają się też noce. Przy rozpogodzeniach na nizinach prognozowane są spadki temperatury do ok. -5 st. C, a w kotlinach górskich aż do -10 st. C. 

Jaka pogoda czeka nas na WIELKANOC?

Według aktualnych prognoz w okolicach Świąt Wielkiej Nocy nie szykuje się przełom w pogodzie. Wygląda na to, że czeka nas aura w kratkę czyli przebłyski słońca oraz chmury, z których przelotnie popada najczęściej deszcz. Temperatura nie będzie nas rozpieszczać. Popołudniami słupki rtęci pokażą najwyżej 10 stopni Celsjusza a nocami trzeba się liczyć z przymrozkami.

Skip to content