Wyzywał i bił swoją partnerkę. Wcześniej już „odsiadywał” wyrok

Znęcał się nad swoją partnerką. W areszcie poczeka na wyrok

Mieszkaniec Nowego Sącza najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie za znęcanie się na swoją partnerką. Dodatkowo odpowie za uszkodzenie jej ciała oraz telefonu. Przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu powrót za kraty nawet na 7,5 roku.

Kilka dni temu sądeccy policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który od lutego br. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Sądeczanin bez powodu wszczynał awantury, podczas których m.in. wyzywał kobietę, groził jej, a także bił. Mimo że przepraszał i obiecywał poprawę, w dalszym ciągu się nad nią znęcał. Podczas ostatniej kłótni spowodował u sądeczanki obrażenia ciała, a także zniszczył m.in. jej telefon.

Agresor usłyszał zarzuty znęcania się nad partnerką, spowodowania uszczerbku na jej zdrowiu oraz uszkodzenia mienia. Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat więzienia, ale w przypadku sądeczanina kara może być wyższa, ponieważ popełnił je w warunkach recydywy. Na czas trwania postępowania, decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany 3 miesiące.


NIE WAHAJ SIĘ PRZERWAĆ PRZEMOCY!

Warto pamiętać, że brak reakcji na przemoc w rodzinie, to ciche przyzwolenie. Nie zostawiajmy pokrzywdzonych samych z tym problemem. Każdy, kto był świadkiem takiego zachowania, powinien działać, bo przemoc domowa to zjawisko, które się nasila, a szybka reakcja może wiele zmienić – uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jest wiele instytucji, w tym Policja, które w takich sytuacjach zawsze służą pomocą. Z funkcjonariuszami można skontaktować się na różne sposoby – dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, korzystając z aplikacji mobilnej „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda” lub platformy „Policja e-usługi”. Osoby chcące uzyskać fachową poradę mogą skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji KGP lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002).

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z wymienionych wyżej form pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby!

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie pozostawaj obojętny! Powiadom odpowiednie służby!

Skip to content