Kraków docenił dzikiego łososia z Nawojowej

https://zawodowa.malopolska.pl/pstrag-ojcowski-i-dziki-losos-z-korzenna-nuta

Dziś (30 marca) w Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP odbyła się uroczysta gala konkursu wojewódzkiego Kształcenie Zawodowe, w której wzięli udział m.in. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Podczas eliminacji, Dawid Sekuła i Igor Zborowski zaserwowali jury dzikiego łososia z korzenną nutą.

Dawid i Igor to utalentowani kucharze – mówi nauczycielka Anna Wilk, która sprawuje opiekę nad uczniami. – Ich dania są perfekcyjne i niejednokrotnie już pokazali, że potrafią sporo wygrywając różne konkursy. Tym razem zdobyli drugie miejsce. Cieszę się, że mają w sobie tyle pasji i zapału. Przyjemnie pracuje się z takimi uczniami. W naszej szkole jest wielu takich młodych ludzi.

Dawid i Igor otrzymali nagrody z rąk Marty Malec-Lech – członka Zarządu Województwa Małopolskiego.

Wcześniej uczniowie nawojowskiej szkoły zajęli drugie miejsce w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Zawodowa Małopolska. Konkurs miał miejsce w Zespole Szkół Gastronomicznych numer 2 im. profesora Odona Bujwida w Krakowie. Po pomyślnym napisaniu testu z wiedzy teoretycznej młodzi kucharze musieli przygotować potrawę. Była to zimna zakąska i danie główne z pstrąga ojcowskiego i dzikiego łososia z korzenną nutą, na podstawie opracowanej przez siebie receptury.  Uczestnicy obowiązkowo musieli również wykorzystać do swojego dania produkt tradycyjny z Małopolski. Jury, w którego składzie znalazł się włoski szef kuchni Leo Primi, przy wystawianiu oceny brało pod uwagę wiele czynników np. atrakcyjność potrawy, dobór technik, narzędzi i metod wykonania czy wrażenie estetyczne. Oczywiście najwięcej punktów można było otrzymać za odbiór smakowy potrawy.

Jestem dumny z osiągnięć naszych uczniówdodaje Michał Bulzak, dyrektor szkoły. – Stwarzamy im warunki do nauki i rozwoju sportowego. Oferujemy też wiele różnorodnych kierunków kształcenia.

fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Skip to content