Bił i znęcał się nad bliskimi. Grozi mu 5 lat

Muszyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoją rodziną. Agresor usłyszał zarzuty, a decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu, gdzie poczeka na wyrok. Grozi mu do 5 lat więzienia. 

Kilka dni temu, w Komisariacie Policji w Muszynie mieszkanka gminy złożyła zawiadomienie o przestępstwie znęcania się nad rodziną, którego od kilku lat miał dopuszczać się jej mąż. Mężczyzna bez powodu wszczynał awantury, w czasie których wyzywał członków rodziny, a także bił żonę. Mimo wszystko kobieta wciąż liczyła, że mąż się zmieni, niestety jego agresja narastała i po jednej z ostatnich awantur, kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie, a muszyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę.

Mieszkaniec gminy Muszyna usłyszał zarzuty znęcania się nad najbliższymi. Prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania, aby odizolować agresywnego mężczyznę od rodziny. Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją mieszkaniec gminy Muszyna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

POLICJA PRZYPOMINA, ŻE PRZEMOC TO PRZESTĘPSTWO

Warto pamiętać, że brak reakcji na przemoc w rodzinie, to ciche przyzwolenie. Nie zostawiajmy pokrzywdzonych samych z tym problemem. Każdy, kto był świadkiem takiego zachowania, powinien działać, bo przemoc domowa to zjawisko, które się nasila, a szybka reakcja może wiele zmienić – uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. 

Jest wiele instytucji, w tym Policja, które w takich sytuacjach zawsze służą pomocą. Z funkcjonariuszami można skontaktować się na różne sposoby – dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, korzystając z aplikacji mobilnej „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda” lub platformy „Policja e-usługi”. Osoby chcące uzyskać fachową poradę mogą skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji KGP lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002).

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z wymienionych wyżej form pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby – apelują funkcjonariusze.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie pozostawaj obojętny! Powiadom odpowiednie służby!

Skip to content