Była kuchnia molekularna, czas na modelowanie 3D

Kuchnia molekularna w Zespole Szkół w Starym Sączu to nie jedyna nietypowa propozycja powiatowych szkół. Teraz czas na Krynicę, gdzie uczniowie poznawali tajniki modelowania 3D.

Uczniowie klas technikum budowlanego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju rozpoczęli naukę programów do modelowania trójwymiarowego.

Po intensywnym kursie AutoCADA w przestrzeni 2D zakończonym certyfikatami potwierdzającymi umiejętności, przyszła pora na nowy etap pogłębiania umiejętności projektowych, tym razem w przestrzeni. Uczniowie rozpoczęli przygodę z programem TINKERCAD, który służy także do wydruku 3D. Budowlańcy zgłębiają wiedzę projektową w programie Inventor, ArchiCAD oraz AutoCad 3D i na pewno na tym nie koniec przygody kreatywnych budowlańców, ponieważ zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.

Stwarzamy możliwości szkolenia i pozyskiwania nowych umiejętności. Obecnie kolejna grupa uczniów kończy kurs AutoCAD wraz z egzaminem ECDL z zakresu podstaw pracy z komputerem w ramach projektu „Rozwijanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”. W listopadzie byli to uczniowie klas drugich, teraz swoje umiejętności pogłębiają uczniowie klas trzecich – mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz. –

Nasza szkoła po raz kolejny została wpisana do grona Szkół Olimpijskich – to wynik dobrych wyników uzyskiwanych przez naszych uczniów w Olimpiadzie Umiejętności i Wiedzy Budowlanych. Liczymy na kolejne dobre wyniki już w marcu, bowiem w Krakowie odbędzie się etap okręgowy, w którym reprezentować nas będzie czworo uczniów.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Skip to content