">

Zmarł były prezes Sandecji

W wieku 85 lat zmarł Zygmunt Różycki, były członek zarządu, prezes i wieloletni działacz MKS Sandecja. Informacja o jego śmierci pojawiła się m.in. na stronie klubu piłkarskiego.

Zygmunt Różycki urodził się 13 grudnia 1937 roku w Stanisławowie. Do Nowego Sącza trafił w 1945 roku. Był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza (1955) oraz Szkoły Technicznej w Nowym Sączu. Od 1960 roku pracował w ZNTK. Był człowiekiem bez granic oddanym nowosądeckiej drużynie piłkarskiej, w 2008 roku za swoją działalność otrzymał tytuł honorowego Członka Sandecji. Zygmunt Różycki – jak podaje w Encyklopedii Sądeckiej Jerzy Leśniak nosił pseudonim „Musiu”.

fot. nzosp

A tak w 2001 roku, na łamach Dziennika Polskiego o Zygmuncie Różyckim pisał nieżyjący już dziennikarz i publicysta Daniel Weimer.

„Rozpoczął jako zawodnik piłki nożnej, wielkiej kariery jednak nie zrobił. Nie opuszczał wszak ani jednego spotkania. Ba, wyjeżdżał pod plandeką wraz z drużyną na wszystkie spotkania rozgrywane na boiskach przeciwników. Wreszcie w roku 1960 został pełnoprawnym działaczem Komunikacyjnego Klubu Sportowego obejmując funkcję zastępcy kierownika pierwszej drużyny seniorów Kazimierza Góry. Wkrótce „awansował” na kierownika, będąc jednocześnie wicekierownikiem sekcji piłki nożnej. Później, przez cztery lata pracował jako urzędujący prezes Sandecji. Dzisiaj przebywa na emeryturze i wciąż wiernie kibicuje swej najbliższej sercu drużynie.

ZYGMUNT RÓŻYCKI – wzór oddania

 Urodzony 13 grudnia 1937 roku w Stanisławowie Zygmunt Różycki trafił do Nowego Sącza, tuż po wyzwoleniu, w roku 1945. Dwa lata później zakochał się w Sandecji. Miłość ta trwa nieprzerwanie do dzisiaj.
 _- Uważam, że najlepsze lata klubu przypadły na lata 60. – _mówi pan Zygmunt. – Wówczas drużyną kierował nieodżałowanej pamięci trener Mieczysław Nowak. Ówczesną trzecią ligę przyrównać można do obecnej drugiej. Później różne wiatry wiały na zespół z alei Wolności i ul. Kilińskiego. Dzisiaj bronimy się przed spadkiem do czwartej ligi. Głęboko jednak wierzę, że uda się zawodnikom uniknąć tak przykrego faktu w roku klubowego jubileuszu.

(dw)

źródło: Nowa Encyklopedia Sądecka autorstwa Jerzego Leśniaka/ artykuł https://dziennikpolski24.pl/calym-sercem-z-sandecja/ar/2399092/ www.sandecja

Skip to content