Orkiestra SG szuka klarnecisty. Będą przesłuchania

fot. https://www.orkiestra.strazgraniczna.pl/

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej zaprasza na przesłuchania muzyków o specjalności: Klarnet

Proces rekrutacji polega na zweryfikowaniu warsztatu gry na instrumencie ale to jeszcze nie wszystko. Kandydat musi pozytywnym zaliczyć procedury obowiązujące przy przyjęciu do Straży Granicznej zgodnie z Ustawą o Straży Granicznej.

Jakie wymagania trzeba spełnić? To m.in.

  • wykształcenie średnie muzyczne – dyplom, mile widziane wykształcenie wyższe – studia I stopnia (lub status studenta uczelni wyższej w wybranej specjalności instrumentalnej)
  • zaświadczenie o niekaralności
  • umiejętność pracy w zespole
  • dyspozycyjność
  • odporność na stres
  • dobra kondycja fizyczna

Kandydat , który spełni powyższe oczekiwania może liczyć na pełny etat funkcjonariusza w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu w Wydziale Orkiestry Reprezentacyjnej SG a także na wyjątkowo ciekawą pracę bowiem orkiestra koncertuje zarówno w kraju jak i poza jego granicami.

W sprawie zgłoszeń oraz udzielania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Naczelnikiem Wydziału – I Kapelmistrzem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej
tel: 18 415 31 10
kom. 601940616721961384
e-mail: leszek.mieczkowski@strazgraniczna.pl

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych krajowych oraz międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych. Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych, okolicznościowych i religijnych. Bierze czynny udział w najważniejszych wydarzeniach artystycznych prezentując muzykę operową, operetkową, musicalową oraz rozrywkową. Posiada w swoim repertuarze muzykę organowo-instrumentalną oraz formy symfoniczne i oratoryjno-religijne. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów entuzjastycznie oklaskiwanych przez wielomilionową widownię.
Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. Ważną częścią jej aktywności jest również działalność edukacyjna, polegająca między innymi na wyszukiwaniu i promowaniu młodych zdolnych artystów, umożliwiając im zdobywanie bezcennego doświadczenia podczas profesjonalnych występów scenicznych. Orkiestra od wielu lat podejmuje współpracę ze znakomitymi wokalistami polskiej sceny estradowej, a w dorobku zespołu znajdują się nagrania kilkunastu płyt CD z muzyka klasyczną ,regionalną i rozrywkową. Szczególnie atrakcyjny i widowiskowy jest pokaz musztry paradnej w jej wykonaniu. W rytm różnorodnej muzyki zespół orkiestry tworzy oryginalne figury i układy. Orkiestra Reprezentacyjna SG jest jedyną z orkiestr wojskowych używającą podczas musztry paradnej tradycyjnych instrumentów ludowych (trombity beskidzkie, dzwonki pasterskie – „zbyrcoki” , góralska ciupaga w ręku tamburmajora).
Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej godnie reprezentuje Rzeczpospolitą Polską na arenie międzynarodowej.

źródło: KaOSG

Skip to content