Co dalej z propozycją prezydenta w sprawie podwyżki cen za śmieci? Projekt został wycofany z porządku obrad.

Prawdopodobnie podczas kolejnej Sesji Rady Miasta radni będą dyskutować nad projektem dotyczącym wprowadzenia podwyżek za odbiór śmieci od mieszkańców Nowego Sącza. W trakcie wtorkowej sesji ten punkt, na wniosek prezydenta, został zdjęty z porządku obrad. Zakładał prawie 50% podwyżkę za odbiór śmieci, co w praktyce oznaczałoby, że mieszkaniec Nowego Sącza, który dzis płaci 19 zł – po podwyżce miałby zapłacić 28 zł.

Radni klubu PiS, jeszcze przed rozpoczęciem sesji, zwołali konferencję prasową. Ich zdaniem, alternatywą dla podwyżek może być lepsze zarządzanie spółką NOVA. Jak mówili, prezes spółki ma postawione prokuratorskie zarzuty a nad NOVĄ wisi widmo zapłacenia kary w wsokości 1 mln. 700 tys. zł. Spółka traci także klientów wśród sądeckich przedsiębiorców. Wiele firm, po drastycznych podwyżkach cen za odbiór śmieci, zawiera umowy z innymi podmiotami. Przykładem może być sądecki szpital, który umowę na odbiór odpadów komunalnych realizuje z krakowską firmą.

Na razie nie wiadomo czy nowy projekt uchwały będzie zawierał wyższe lub niższe stawki, w stosunku do poprzedniej propozycji prezydenta.

Szczegóły w materiale filmowym.

Skip to content