Młodzież z Sądecczyzny dostała „wycisk” na siłowni

fot. archiwum stowarzyszenia

W ramach zadania „Sądecka młodzież zdrowo żyje” uczniowie dwóch szkół z naszego powiatu wzięli udział w warsztatach o zdrowym odżywianiu oraz w treningu z trenerem personalnym. A wszystko po to, by zaszczepić w nich chęć uprawiania sportu.

W zadaniu chodziło to, by uczniowie zdali sobie sprawę z tego, że zdrowe odżywianie oraz regualrny trening to podstawa zdrowia fizycznego i psychicznego. Pani Monika, z klubu The Workout w Nawojowej najpierw porozmawiała z nimi o nawykach jedzeniowych, po czym dała im porządny wycisk na siłowni. Na pomysł, takiego projektu wpadli Stowarzyszeni dla Sądeckiej Ziemi. Złożyli swoją propozycję w Starostwie Powiatowym w ramach konkursu Zdrowe Sądeckie. – No i się udało! Otrzymaliśmy dofinansowanie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dzięki otrzymanym środkom, młodzież pod okiem trenera spędziła czas na siłowni, wypróbowała różnych ćwiczeń oraz różnych urządzeń. Przede wszystkim dowiedziała się, jakie ćwiczenia są konkretnie skierowane i dostosowane dla nich – opisuje założenia projektu Aneta Hasior-Mordarska, prezes stowarzyszenia.

W ramach zadania „Sądecka młodzież zdrowo żyje” na zajęcia o zdrowym odżywianiu a także na zajęcia na siłowni zaproszeni zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Maciejowej oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Czaczowie.

Projekt zrealizowano dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, w ramach konkursu Zdrowe Sądeckie.

Skip to content