„Kreatywne sądeckie przedszkolaki” czyli sposób na promocję regionu

fot. archiwum stowarzyszenia

Dzieci w wieku przedszkolnym, z dwóch gmin naszego powiatu, utworzyły piękne kartki pocztowe i wysłały je do innych przedszkoli i szkół z terenu Sądecczyzny. Zadanie „Kreatywne Sądeckie Przedszkolaki” to projekt, w który zaangażowani byli najmłdosi mieszkańcy regionu.

Na pomysł tak nietypowych pozdrowień wpadło Stowarzyszenie dla Sądeckiej Ziemi, które postanowiło wykorzystać kreatywność i pomysłowość najmłodszych mieszkańców Sądecczyzny, żeby nawiązał się kontakt pomiędzy gminami i szkołami z regionu. – W ramach projektu „Kreatywne sądeckie przedszkolaki” 30 dzieci z dwóch przedszkoli zlokalizowanych na terenie naszego powiatu wykonały kartki pocztowe przedstawiające to, z czym kojarzą Sądecczyznę, swoją gminę i miejscowość – wyjaśnia Aneta Hasior-Mordarska ze stowarzyszenia. – Dzieci narysowały kwiaty, kościoły, budynek szkoły, pasieki z pszczołami, a nawet remizy strażackie. Powstało dużo więcej kartek niż zakładaliśmy, co bardzo nas cieszy – dodaje Aneta Hasior-Mordarska.

Materiały do wykonanych kartek zapewnione były dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, w ramach konkursu Kocham Sądeckie. Dzięki środkom przeznaczonym na ten projekt, do przedszkolaków trafiło kilkadziesiąt zestawów farb, kredek a także naklejki, które miały umilić czas tworzenia. Wolontariusze odebrali gotowe dzieła od przedszkolaków, a natępnie wysłali je do innych placówek oświatowych z regionu.  – Pozdrowienia trafiły m.in. do Szkoły Podstawowej imienia św. Franciszka z Asyżu w Łabowej, Szkoły Podstawowej im. Stefana Pawlika w Rytrze oraz do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Muszynie – wymienia Aneta Hasior-Mordarska.

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, w ramach konkursu Kocham Sądeckie.

Skip to content