6 wypadków, 36 kolizji, 7 osób rannych – policja podsumowała swiąteczny weekend na Sądecczyźnie

foto: KM Policji w Nowym Sączu

6 wypadków, 36 kolizji, 7 osób rannych i 12 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez policjantów – to bilans sześciodniowej akcji w okresie uroczystości Wszystkich Świętych na Sądecczyźnie.

Trwające od 28 października do 2 listopada br. wzmożone działania Policji były czasem wytężonej służby dla wielu sądeckich policjantów. Wszystko po to, by pomóc mieszkańcom oraz osobom, które w tym czasie przyjechały na Sądecczyznę, bezpiecznie dotrzeć do miejsc pochówku bliskich. Podobnie jak w poprzednich latach, w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego pojawiła się znacznie większa niż na co dzień liczba policjantów, których głównym zadaniem było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarzy. Ponadto w ramach działań m.in. cmentarze i rejony do nich przyległe, były patrolowane przez policjantów wspólnie ze strażnikami miejskimi i gminnymi, a dodatkowo przez nieumundurowanych funkcjonariuszy.

Podczas sześciu dni wzmożonych działań (od 28.10 do 2.11 br.) na Sądecczyźnie doszło do 6 wypadków drogowych, w wyniku których 7 osób zostało rannych, a także do 36 kolizji. Policjanci ujawnili też 12 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

Podczas ubiegłorocznych działań w okresie uroczystości Wszystkich Świętych w naszym regionie doszło do 52 zdarzeń drogowych (3 wypadków i 49 kolizji), w których 3 osoby zginęły, a kolejne 3 zostały ranne. Policjanci zatrzymali wówczas 13 nietrzeźwych kierujących.

Skip to content