Osiem lat służyła w straży granicznej. Atena odchodzi na emeryturę

Ujawnienie nielegalnych towarów za przeszło milion złotych, współpraca ze służbami, pokazy w ramach antynarkotykowej prelekcji dla młodzieży – takich osiągnięć nie ma na koncie przeciętny pies. Atena – pies służbowy KaOSG, nie jest jednak przeciętnym psem.

8 lat służby u boku swojego przewodnika – st. chor. szt. SG Łukasza Kumorka w Karpackim Oddziale SG obfitowało w liczne wyniki w zakresie posiadanej specjalności, a więc wyszukiwania narkotyków. Podczas służby Atena odnalazła substancje odurzające o szacunkowej wartości przeszło miliona złotych.

Z jej umiejętności korzystano nie tylko podczas służby w KaOSG, lecz również przy współpracy z innymi służbami, jak np. Policją, w tym CBŚP, Izbą Celną, czy Służbą Więzienną.

Przy pomocy Ateny edukowano również młodzież podczas licznych prelekcji, w trakcie których omawiano szkodliwość działania środków odurzających.

Teraz przyszedł czas na zasłużony wypoczynek i ten oddany służbie owczarek niemiecki spędzi szczęśliwe lata w domu swojego dotychczasowego przewodnika.

W Karpackim Oddziale SG służy 10 psów służbowych. Są wśród nich owczarki niemieckie i belgijskie, do wyszukiwania narkotyków, materiałów wybuchowych i broni oraz patrolowo – obronne.

fot: KaOSG
Skip to content