Pożar w galerii handlowej

W niedzielę 21 sierpnia o godzinie 12.53 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mystków, OSP Nowy Sącz Biegonice oraz OSP Nawojowa zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulice Wiśniowieckiego.

Fot: PSP Nowy Sącz

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z dwóch okien Galerii Handlowej znajdujących się w górnej części budynku wydobywają się niewielkie ilości czarnego dymu. Na miejscu obecny był dozorca obiektu. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego dokonano siłowego otwarcia rozsuwanych drzwi wejściowych. Następnie rozwinięto jedną linię gaśniczą do miejsca objętego pożarem a było to stanowisko handlowe z zegarkami oraz drobnym sprzętem elektronicznym, które znajdowało się na parterze. Podano jeden prąd wody na palące się przedmioty. Wyniesiono na zewnątrz spalone, nadpalone lub uszkodzone przedmioty a następnie je dogaszono. Rozstawiono drabinę mechaniczną w celu sprawdzenia dachu budynku pod kątem zagrożenia pożarowego. Zagrożenia nie stwierdzono.

Fot: PSP Nowy Sącz

Sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej  pomieszczenia handlowe. Schłodzono ściany i sufit. Otwarto wszystkie możliwe okna na górnym poziomie w celu  oddymienia i przewietrzenia obiektu. Sprawdzono górną powierzchnie handlową pod kątem obecności tlenku węgla, którego nie stwierdzono.

Fot: PSP Nowy Sącz

Działania strażaków trwały niespełna godzinę. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

źródło: PSP Nowy Sącz

Skip to content