Julka walczy z guzem mózgu. Można jej pomóc biorąc udział w Run 4 a Smile

Już po raz dziewiąty społeczność akademicka WSB-NLU serdecznie zaprasza do udziału w Run 4 a Smile, czyli biegu po uśmiech. Run 4 a Smile to akcja dobroczynna, której głównym punktem jest IX Międzynarodowy Bieg Charytatywny. W tym roku w dniach 4– 5 czerwca 2022 uczestnicy pobiegną po uśmiech 13-letniej Julki Bodziony, u której u której w 2018 r. lekarze zdiagnozowali  guza mózgu.

IX Międzynarodowy Bieg charytatywny odbędzie się w tradycyjnej formule, w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu oraz w formie e-rywalizacji w dniach 4-5 czerwca 2022r.

Własnie ruszyła rejestracja. Zapisywać się można do 31 maja 2022, na stronie https://wsb-nlu.clouda.edu.pl/WydarzeniaZapisy/Index

  • na bieg w Miasteczku Galicyjskim w dniu 4 czerwca 2022r. w różnych kategoriach biegowych (bieg główny 4 km z pomiarem czasu i klasyfikacją; bieg dla dzieci z pomiarem czasu dla trzech pierwszych osób)
  • na e-rywalizację sportową, polegającą na pokonania dowolnej liczby kilometrów biegnąc, maszerując, jadąc na rowerze, rolkach, czy deskorolkach, w parkach, lasach, po ścieżkach rowerowych, bieżniach w naszych domach, ogrodach i na balkonach w pierwszy weekend czerwca 2022 w dowolnym miejscu na Ziemi
  • na turniej szachowy w holu budynku C w WSB-NLU w dniu 5 czerwca 2022r.

Organizatorzy gorąco zachęcają do rejestracji, gdyż tylko osoby, które zarejestrują się i wpłacą cegiełkę w wysokości 20 zł na stronie https://pomagamy.sc.org.pl/run-4-a-smile/ mają zagwarantowany pakiet startowy w Miasteczku Galicyjskim, a w nim kupon na wodę mineralną, kiełbaskę i słodką niespodziankę. Wszystkie dzieci i dorośli (w miarę możliwości) uczestniczący w biegu tradycyjnym otrzymają na mecie pamiątkowe medale. Każda wpłata indywidualna, zostanie przemnożona dzięki hojności sponsorów.

W Miasteczku Galicyjskim czeka nas moc atrakcji, takich jak animacje dla dzieci (malowanie twarzy, zabawy na skakańcu), szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez Ratownika Medycznego Krzysztofa Olejnika, turniej Darta, czy też pokazy taneczne i grillowanie.

Wszystkie zarejestrowane osoby, które nie mogą pojawić się w Miasteczku Galicyjskim, a chcą wziąć udział w biegu w dowolnym miejscu na Ziemi, otrzymają elektronicznie numer startowy, a po wrzuceniu wyników na stronę biegową, pamiątkowy medal do wydruku.

Wszystkie zebrane fundusze pomogą w leczeniu i rehabilitacji Julki Bodziony, u której w 2018 roku zdiagnozowano złośliwy guz mózgu.

Najpierw były to bóle głowy i poranne wymioty. Pewnego dnia ze spokojnego snu zbudził mnie potworny ból głowy. Zostałam zawieziona do szpitala, gdzie lekarze zrobili rezonans. Diagnoza spowodowała, że zawalił się mój świat – Medulloblastoma WHO IV, czyli złośliwy guz mózgu.

Zaledwie po 3 dniach od diagnozy Julka trafiła na stół operacyjny. Guz został częściowo usunięty, jednak dziewczynka przestała mówić, siedzieć i chodzić. Dzięki intensywnej rehabilitacji udało się przywrócić mowę, potrafi też już samodzielnie usiąść. Wciąż potrzebna jest dalsza, kosztowna rehabilitacja.

Tegoroczny bieg charytatywny zakończy SUMMER SĄCZ FESTIVAL, będący równocześnie kolejnym eventem w ramach świętowania 30-lecia naszej Uczelni.

10 i 11 czerwca 2022r na terenie kampusu WSB-NLU wystąpią gwiazdy takie jak SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI | LOŻA MASORZA – DELAGATURA + BU oraz JOTOSKLEJA i NITA!

W ramach Run4aSmile przeprowadzone zostaną również licytacje przedmiotów na aukcji internetowej Facebook, które dodatkowo zwiększą dochód z akcji. Zbiórka i licytacja jest przeprowadzona przez Stowarzyszenie Sursum Corda.

Wszelkie informacje na temat uczestnictwa w biegu dostępne są na stronie: http://bieg.wsb-nlu.edu.pl/

Link do zbiórki, dla uczestników biegu, ale też wszystkich, którzy chcą wesprzeć Julkę i jej Rodzinę: https://pomagamy.sc.org.pl/run-4-a-smile/

Skip to content