Trzy tiry dotarły na granicę z Ukrainą

Trzy tiry pełne darów, jakie mieszkańcy Sądecczyzny przekazali na pomoc ogarniętej wojną Ukrainie, dotarły wczoraj do Przeworska. Tam zostały przeładowane i ukraińskim transportem ruszyły do Lwowa. Co ciekawe, dzięki osobom prywatnym i firmom, które dowoziły kolejne dary już na granicę, udało się zapakować dodatkowego, czwartego tira.

Nadzór nad załadunkiem oraz transportem osobiście nadzorowali: Iwona Romaniak z Fundacji Bratnia Dusza oraz Dariusz Cieśla wiceprezes Małopolskiego Okręgowego Oddziału PCK.

Nieodpłatny transport pojazdów zapewniły firmy: Usługi Transportowe Tadeusz Jurczak i BATIM Transport Międzynarodowy i Spedycja.

Wcześniej, 2 marca do Lwowa wyruszył pierwszy tir z darami, jakie mieszkańcy Sądecczyzny przekazali na pomoc ogarniętej wojną Ukrainie. Tir wyruszył z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Składnica w Starym Sączu. To tam zwożone są wszystkie rzeczy zbierane w kilkudziesięciu punktach na terenie naszego regionu i sygnowane akcją organizowaną przez Fundacja Bratnia Dusza Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Polski Czerwony Krzyż i Stowarzyszenie ORION.

W pierwszym transporcie znalazły się środki medyczne zakupione ze zbiórki przeprowadzonej przez Fundację Nowe Kierunki.

Zbiórki nadal trwają. Jednym z punktów, gdzie można je przynosić jest Szkoła Podstawowa numer 1 w Nowym Sączu. od 8:00 do 14:00. Potrzebna jest żywność, woda, koce, śpiwory, pościel, nowe ciepłe skarpety, nowa bielizna, środki higieny, środki czystości.

Skip to content