Dwie karetki jadą na Ukrainę

Fot. Maria Olszowska

Na granicę ukraińską wyruszyły dwie karetki Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Decyzję o przekazaniu ambulansów podjął Zarząd Powiatu Nowosądeckiego. Karetki przewiozą też defibrylatory, pakiety medyczne, radiotelefony i oczywiście najbardziej potrzebne obecnie bandaże, opatrunki i inne środki niezbędne podczas działań wojennych.
– Sytuacja na Ukrainie z dnia na dzień się zaostrza – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Walczącym o wolność i swój kraj potrzebna jest każda pomoc, a szczególnie pomoc medyczna. Od razu podjęliśmy decyzję o przekazaniu dwóch karetek dla Ukrainy.
Dzięki pieniądzom zebranym przez anonimowych darczyńców oraz zbiórce przeprowadzonej wśród pracowników Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, karetki zostały wyposażone w najpotrzebniejsze środki medyczne.
– Dodatkowo, otrzymaliśmy gotowe już pakiety medyczne o wartości 2500 złotych, które również znalazły się w karetkach – dodaje Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. – Przekazali je: Leszek Szlachta (Transeco), Centrum Ogrodnicze Miłkowski, KGW w Łyczanej i OSP Korzenna Centrum. Wszystkim bardzo dziękuję za okazane serce i szybką reakcję na nasz apel.

Skip to content