„Moralność Pani Dulskiej” w wykonaniu aktorów Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego do zobaczenia na scenie Sokoła

Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego po raz kolejny zaprasza na spektakl  pt. „Moralność pani Dulskiej”, który odbędzie się 21 lutego br. o godz. 18.00 w sali im. L. Lipińskiego MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Spektakl jest powrotem jego reżysera – Janusza Michalika – do tematu „dulszczyzny” po prawie 26. latach od poprzedniej realizacji w Teatrze Robotniczym tragifarsy kołtuńskiej Gabrieli Zapolskiej, ukazującej ludzką głupotę, pazerność, skąpstwo oraz zakłamanie. Uniwersalna i ponadczasowa opowieść, jej pesymistyczny wydźwięk, nic nie tracą ze swej aktualności, pomimo że sztuka została napisana i wystawiona po raz pierwszy przed stu piętnastu laty. Jej akcja toczy się w mieszkaniu Dulskich we Lwowie. Poznajemy Państwa Dulskich oraz ich trójkę dzieci – dwie córki i syna Zbyszka, który romansuje ze służącą Hanką, na co Pani Dulska przymyka oko. Uważa ona, że „na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział”. Niespodziewanie Hanka zachodzi w ciążę. Zbyszko Dulski, przez moment zbuntowany przeciw kołtuństwu rodziny, chętnie wycofuje się jednak z afery, pozostawiając matce „załatwienie sprawy”.

W 360. premierze Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego występują:

Monika ZAGÓROWSKA (Pani Dulska), Sławomir BODZIONY (Pan Dulski), Jakub MICHALIK (Zbyszko Dulski), Agnieszka LEŚNIAK (Hesia Dulska), Agata KORWIN (Mela Dulska), Jolanta MRÓWKA (Juliasiewiczowa z Dulskich), Aleksandra SEBALD (Lokatorka), Eryka ŚREDNIAWA (Hanka) i Monika BULIŃSKA (Tadrachowa).

W przedstawieniu wykorzystano – dzięki uprzejmości Limanowskiego Domu Kultury – elementy scenografii i kostiumy autorstwa Wiesławy FRĄCZEK, Zofii ŚLEZAK i Mariana FLORKA.

Bilety na spektakl w cenie 20,00 zł dostępne on-line na mcksokol.pl oraz w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3), czynnej: pn.-pt. 8:00-20:00, sob.-nd. 12:00-20:00

Skip to content