Prezydent Ludomir Handzel zabiera głos w sprawie spalarni; deklaruje publiczną debatę z udziałem mieszkańców

Prezydent Nowego Sącza zabiera głos w sprawie spalarni. Chce, aby w publicznej dyskusji na temat planowanej przez firmę Newag inwestycji wzięły udział wszystkie środowiska, także mieszkańcy. Jak przekonywał podczas konferencji prasowej Ludomir Handzel, to właśnie głos mieszkańców jest dla niego najważniejszy.

Publiczna debata ma być uzupełniona o ekspertyzy niezależnych ekspertów, został także powołany specjalny zespół, zajmujący się tym tematem. 1 marca zaplanowano również Sesję Rady Miasta poświęconą problemowi spalarni i przetwarzania odpadów.

Jak się jednak mają zapewnienia o merytorycznej, transparentnej dyskusji w odniesieniu do faktu, że nawet na konfrencje prasowe władza zaprasza wybrane media.

Prezydent będzie musiał także zająć stanowisko w sprawie skierowanej do niego petycji. Podpisało się pod nią 1100 mieszkańców os. Nawojowska. Domagają się w niej przeprowadzenia rzetelnych konsultacji społecznych w sprawie planowanej budowy spalarni oraz rozpoczęcia merytorycznej debaty nad całościowym rozwiązaniem dla problemów Miasta, w zakresie gospodarki odpadami.

Szczegóły w materiale filmowym.

Skip to content