Posiadał profesjonalną maszynę i produkował papierosy

Policjanci z Nowego Sącza podczas jednej z realizacji zabezpieczyli nielegalne papierosy oraz profesjonalną maszynę do ich produkcji, a także zatrzymali mężczyznę, który wytwarzał i sprzedawał wyroby tytoniowe bez wpisu do rejestru i bez opodatkowania.

Sądeccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w wyniku prowadzonych czynności ustalili, że mieszkaniec Nowego Sącza w garażu produkuje papierosy, które później sprzedaje na terenie miasta.

KM Policji w Nowym Sączu

Kilka dni temu policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej, kiedy jechał swoim samochodem. Po sprawdzeniu wnętrza pojazdu znaleziono w nim kilkaset papierosów bez oryginalnych opakowań. Gdy funkcjonariusze przeszukali garaż podejrzanego, znaleźli profesjonalną maszynę do produkcji papierosów oraz zapas tytoniu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że nielegalny proceder trwał od połowy 2017 roku, a w tym czasie sądeczanin nabył 80 kg tytoniu, z którego wyprodukował papierosy, a następnie je sprzedał.

KM Policji w Nowym Sączu

Mężczyzna usłyszał od funkcjonariuszy zarzuty wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów producentów wyrobów tytoniowych, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Sądeczanin odpowie również przed Urzędem Kontroli Skarbowej za popełnione wykroczenie skarbowe w związku z tym, że posiadał tytoń i papierosy bez znaków skarbowych akcyzy.

KM Policji w Nowym Sączu
Skip to content