Nie żyje kobieta potrącona przez autobus na ulicy Tarnowskiej. Policja apeluje o ostrożność

fot. KM Policji w Nowym Sączu

Tragiczny w skutkach okazał się wypadek do jakiego doszło dziś rano (5 stycznia) na skrzyżowaniu ulic Tarnowskiej i Dojazdowej.

Wg. informacji podanych przez KM Policji autobus relacji Nowy Sącz-Kraków potrącił pieszą, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

63-letnia kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala w Nowym Sączu. Niestety nie udało się jej uratować. Kobieta zmarła w szpitalu.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane .

To już kolejny tragiczny wypadek z udziałem pieszego, do jakiego doszło w ciągu ostatnich dni na Sądecczyźnie. 30 grudnia w Podrzeczu pod kołami samochodu zginęła 85- letnia kobieta a zaledwie dzień później w Białej Niżnej śmiertelnie potrącony został 82- letni mężczyzna.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.

Złe warunki atmosferyczne powodują, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierowców. Zima wymaga szczególnej uwagi na drodze, zarówno od pieszych, jak i od kierowców. Policjanci po raz kolejny przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania – podkreśla kom. Justyna Basiaga Rzecznik KM Policji w Nowym Sączu.

Skip to content