43 miliony na inwestycje zarezerwowano w budżecie Starego Sącza

Kanalizacja, nowe przedszkola, turystyka oraz remonty i budowy dróg, w tym roku na zadania inwestycyjne w budżecie Starego Sącza zarezerwowano 43 mln zł.

Najwyższym wydatkiem inwestycyjnym jest budowa wodociągów i kanalizacji w Gminie Stary Sącz, a dokładniej w Gołkowicach Dolnych, Moszczenicy Wyżnej i Mostkach. To zadanie pochłonie 23 mln złotych.

Gmina Stary Sącz chce zainwestować ponad 8 milionów w turystykę. Pieniądze pochodzą z Rządowej Tarczy dla Gmin Górskich. Z tych środków powstanie Pumptrack i Skatepark, ale również ścieżki rowerowe, parkingi miedzy innymi przy stawach i w Woli Kroguleckiej, punkt widokowy w Przysietnicy i zaplecze sportowo- turystyczne w Barcicach, Moszczenicy Niżnej i Gołkowicach Dolnych. W proponowanym budżecie jest także ciąg pieszo-spacerowy czyli kładka z Park&Ride.

Kolejne 4 mln w budżecie gmina zainwestuje w budynki oświatowe, a dokładniej przedszkola w Przysietnicy, Moszczenicy Niżnej i projekt przedszkola w Barcicach.

Inwestycje drogowe to blisko 3 mln złotych z przeznaczeniem na budowę dróg z Rządowego Programu Inwestycji Drogowej oraz marszałkowskiego programu dróg remontu gruntów rolniczych a także budowy chodników przy drogach powiatowych, budowy wiat przystankowych i mostu na osiedlu Słonecznym.

Szczegóły w materiale filmowym.

Skip to content