Pożar domku letniskowego na ul. Ogrodowej

fot. PSP w Nowym Sączu

27 grudnia o godzinie 7.56 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Ogrodową. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że z nieustalonych powodów doszło do zapalenia się drewnianego domku letniskowego, krytego blachą.

fot. PSP w Nowym Sączu

Budynek był oddalony 10 m od innych zabudowań. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  podaniu jednego prądu wody na palące się elementy drewnianej konstrukcji budynku.  Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony oddechowej oraz kamerę termowizyjną weszli do wnętrza domku w celu sprawdzenia czy w środku nie znajdują się ludzie. W budynku nikogo nie było.

fot. PSP w Nowym Sączu

Dokonano rozbiórki spalonej konstrukcji oraz przelewano nadpalone drewniane elementy obiektu. Dokonano częściowej rozbiórki metalowych elementów dachu budynku w celu dokładnego sprawdzenia konstrukcji. Sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej miejsc w których możliwe było wystąpienie zarzewi ognia. Działania strażaków trwały prawie półtorej godziny. Miejsce zdarzenia pisemnie przekazano Policji. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Zdjęcia (10)

Skip to content