KaOSG przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”

Przygotowanie Szlachetnej Paczki przez funkcjonariuszy i pracowników Karpackiego Oddziału SG już na stałe wpisało się w kalendarz przedsięwzięć organizowanych przez Oddział w Nowym Sączu

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce, organizowanym od 20 lat przez Stowarzyszenie WIOSNA. Wolontariusze stowarzyszenia szukają rodzin i współpracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

Wzorem lat ubiegłych w zbiórkę koleżeńską, zakup i pakowanie prezentów dla wybranej Rodziny zaangażowali się: funkcjonariusze i pracownicy Karpackiego Oddziału SG, placówek podległych oddziałowi, na czele z Kierownictwem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Do akcji włączył się również Zarząd Zakładowy Związku Zawodowego Pracowników MSWiAP oraz Zarząd Oddziałowy NSZZ Funkcjonariuszy SG.

Zgodnie z założeniami akcji dokonano wyboru Rodziny, która otrzymała potrzebne rzeczy m.in.: zamrażarkę, zmywarkę, płytki do wykończenia łazienki, kabinę prysznicową z brodzikiem, grzejniki, farby i inne materiały budowlane, niezbędne do zakończenia remontu domu. W paczce znalazły się także zapasy żywności, środki czystości oraz wymarzone upominki dla każdego członka rodziny.

W sobotę 11 grudnia przed południem Drużyna Szlachetnej Paczki odwiedziła wybraną Rodzinę i przekazała jej przygotowane prezenty.

W tym roku podarunki trafiły do Pani Olgi i jej trzech synów w wieku 4,6 i 10 lat, mieszkających w Muszynie. Dzielna mama sama wychowuje dzieci, gdyż jej mąż po długotrwałej walce z chorobą nowotworową zmarł kilka miesięcy temu. Przekazane przez Karpacki Oddział SG prezenty sprawiły obdarowanym ogromną radość. Zakup wskazanych przez Rodzinę rzeczy, pozwoli odłożyć jej sporo pieniędzy, które będą mogli przeznaczyć na inne, niezbędne wydatki.

źródło: KaOSG

Skip to content