Trzy ofiary wypadku w Bilsku. Policja szuka świadków

PSP w Nowym Sączu

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 75 w Bilsku. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów na skutek poniesionych obrażeń na miejscu zmarły dwie osoby, a kolejna w szpitalu.

W związku z tym KM Policji w Nowym Sączu zwraca się z apelem do świadków tego wypadku.

-„Każda informacja w tej sprawie jest cenna i może przyczynić się do dokładnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia dlatego osoby, które mają wiedzę na ten temat proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu” – przekonują funkcjonariusze

Informacje można zgłaszać pod numerem telefonu sekretariatu Wydziału Kryminalnego – 47 833 41 51 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30), pod numerem telefonu policjanta prowadzącego tę sprawę – 47 833 42 57 lub oficera dyżurnego – 47 833 46 30 (całodobowo).

Policjanci apelują też o rozwagę na drodze i ostrożność, szczególnie w trudnych, jesiennych warunkach pogodowych.

OKOLICZNOŚCI WYPADKU

We wtorek tj. 2 listopada br. około godziny 16:40 na drodze krajowej nr 75 w Bilsku doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Renault Trafic zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciągnikiem siodłowym z naczepą marki Scania.

W skutek zdarzenia dwóch pasażerów renaulta w wieku 46 i 47 lat poniosło śmierć na miejscu, a 45-letni kierowca tego pojazdu zmarł po przewiezieniu do szpitala. Wszyscy byli mieszkańcami Sądecczyzny. Na miejscu tego tragicznego zdarzenia przez wiele godzin oględziny prowadzili prokurator z Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego.

Na czas wykonywanych czynności droga krajowa nr 75 w Bilsku była całkowicie zablokowana. Zorganizowane zostały objazdy, na które kierowali policjanci. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku śledztwa Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

Skip to content