Już jutro akcja sprzątania Starego Cmentarza

Fundacja Nowe Kierunki zaprasza na społeczne sprzątanie Starego Cmentarza w Nowym Sączu.

Akcja rozpocznie się w sobotę, 23 października punktualnie o 12:00. Wystarczy tylko przyjść, wolontariusze zapewnią worki i rękawiczki.

Sprzątnie jest konieczne. Przeprowadziliśmy już dwie takie akcje. Ze względu na epidemię i panujące obostrzenia obie odbyły się wyłącznie siłami wolontariuszy Fundacji. Zarówno jesienią 2020 roku, jak i wiosną 2021 roku zebraliśmy po kilka worków śmieci. Teraz zapraszamy wszystkich, którzy chcą zadbać o miejsce spoczynku sądeczan, tworzących Nowy Sącz w XIX wieku. Razem przygotujemy najstarszą nekropolię w naszym mieście na listopadowy czas zadumy – zachęca Bartosz Niemiec, wolontariusz Fundacji.

Niestety, ale Stary Cmentarz stał się ulubionym miejscem spotkań osób spożywających alkohol. Jestem tam pełno butelek i puszek. Wiele osób spacerujących wokół cmentarza, ulicami Jagiellońską i Rejtana, traktuje też nekropolę, jak wysypisko i wyrzuca śmieci za ogrodzenie. Bez wątpienia przy akcji sprzątania przyda się każda para rąk.

Przypomnijmy, że Fundacja Nowe Kierunki prowadzi także internetową zbiórkę pieniędzy na renowację nagrobków znajdujących się na Starym Cmentarzu. Osoby, które chcą wesprzeć inicjatywę mogą wpłacać pieniądze na specjalne konto https://zrzutka.pl/akjtvw Więcej informacji o akcji można znaleźć na portalu https://ocalmystarycmentarz.pl/

Skip to content