Mieszkańcy os. Dąbrówka protestują przeciwko budowie bloku, w tym miejscu miał powstać osiedlowy dom kultury

Mieszkańcy os. Dąbrówka protestują przeciwko budowie bloków przy ul. Wita Stwosza w Nowym Sączu. Na niewielkiej działce ma powstać blok na 67 mieszkań. Taką decyzję podjęła we wrześniu Rada Miasta, bloki chce budować STBS a ulica Wita Stwosza jest jedną z kilku lokalizacji na terenie miasta, gdzie ma powstać budownictwo wielorodzinne. STBS chce się starać o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Tyle tylko, że działka przy ul. Wita Stwosza jest jedynym miejscem, gdzie mógłby powstać od dawna oczekiwany przez mieszkańców osiedlowy dom kultury, który chcą wybudować w czynie społecznym.

Budowie bloków sprzeciwiają się również mieszkańcy osiedla Kaduk. Jak mówili podczas spotkania, na ich osiedlu jest już skupisko takich bloków, w których ludzie mieszkają w skandalicznych warunkach. Brak placów zabaw dla dzieci, miejsc parkingowych i zalewająca mieszkania woda przy większych opadach. Mieszkańcy obawiają się, że budowa kolejnych 270 mieszkań pogorszy jeszcze sytuację.

Radni Teres Cabała i Michał Kądziołka chcą na dzisiejszej (19.10) Sesji Rady Miasta złożyć projekt uchwały uchylający wcześniejszą decyzję, dotyczącą lokalizacji budowy bloków. Kolejny etapem ma być zwrócenie się do prezydenta z prośbą o przekazanie działki, na której mieszkańcy w czynie społecznym chcą wybudować osiedlowy dom kultury.

Pod obiema inicjatywami podpisało się 500 mieszkańców osiedla.

Skip to content