Trzydniowa wycieczka maturzystów ze Starego Sącza w ramach projektu Poznaj Polskę

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu będą poznawać Polskę. Wszystko dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Liceum uzyskało 15 tys. zł na trzydniową wycieczkę maturzystów do Warszawy.

O dofinansowanie z projektu „Poznaj Polskę” mogły ubiegać się tzw. organy prowadzące szkoły -gmina lub starostwo. W tym wypadku było to Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. 15 tys. zł to maksymalna kwota, którą w programie można uzyskać od rządu na trzydniową wycieczkę. Warunkiem ubiegania się o dotację było wskazanie tzw. punktów edukacyjnych z ministerialnej listy. Starosądeckie liceum zgarnęło maksymalną kwotę.

Plan wycieczki dla 46 uczniów jest bogaty. W pierwszy dzień uczniowie zwiedzą Centrum Nauki Kopernik i Pałac w Wilanowie. Kolejnego dnia zobaczą m.in. Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, plac Zamkowy, kolumnę Zygmunta, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Mały Rynek, Warszawską Syrenkę, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Trakt Królewski, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Mikołaja Kopernika, Plac Trzech Krzyży.

Kolejnym etapem wycieczki będzie przejazd Traktem Królewskim oraz spacer po Parku Łazienkowskim – Belweder, pomnik Fryderyka Chopina, Teatr Królewski i stara Oranżeria, Pałac na Wyspie, Podchorążówka, Pałac Myśliwiecki, Amfiteatr (z zewnątrz). Tego dnia zwiedzą również Cmentarz na Powązkach. Trzeciego dnia udadzą się do Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie jest jedyną szkołą w Starym Sączu, która otrzymała dofinansowanie.

Skip to content