Pożar budynku gospodarczego w Starym Sączu

Wczoraj (22 września) około godziny 20.30 doszło do pożaru budynku gospodarczego w Moszczenicy Niżnej (gmina Stary Sącz). Zagrożone były dwa budynki mieszkalne oraz garaż. Prąd w budynku został odłączony przez właściciela.

Żadna z osób zamieszkujących w pobliżu pożaru nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz w obronie na budynki mieszkalne. Oświetlono teren działań. Zasilanie wodne zorganizowano z hydrantu podziemnego oddalonego od miejsca pożaru o około 100 m. Po stłumieniu płomieni ściągnięto dachówki przy pomocy bosaka. Po tej czynności przystąpiono do ugaszenia palącej się konstrukcji dachu a następnie przy pomocy pilarek do cięcia drewna rozebrano konstrukcje dachu. Nadpalone belki usuwano w bezpieczne miejsce oraz przelewano je wodą.

Na miejsce dotarła mini koparka, przy pomocy której sukcesywnie usuwano ze środka słomę, która była dogaszana. Po zakończeniu działań sprawdzono pogorzelisko w celu wyeliminowania zarzewi ognia.

Na miejscu został zastęp OSP Moszczenica Niżna w celu dozorowania pogorzeliska. Działania 9 zastępów i 62 strażaków trwały prawie trzy godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona. jednostek straży pożarnej.

Skip to content