Auto ścięło słup elektryczny. Na miejscu zdarzenia nie było kierowcy

fot: PSP w Nowym Sączu

21 września jedenaście minut po północy zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Podegrodzie, Stadła oraz Olszanka zadysponowane zostały do działań w Podegrodziu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do dachowania samochodu osobowego marki Ford Mondeo. W chwili przybycia zastępów Straży Pożarnej kierującego pojazdem nie było na miejscu zdarzenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  dokładnym przeszukanie pojazdu w celu wykluczenia obecności osób w pojeździe oraz rozwinięcie linii szybkiego natarcia w celu zabezpieczenia przeciwpożarowego pojazdu. Teren działań został oświetlony oraz przeszukany w promieniu 500 m od samochodu. Z uwagi na to, że pojazd podczas dachowania ściął słupa oświetleniowego, który bezpośrednio przylegał do pojazdu sprawdzono pojazd przy użycia detektora napięcia. Nie stwierdzono napięcia na karoserii pojazdu.

fot: PSP Nowy Sącz

Na miejsce zadysponowano Pogotowie Energetyczne w celu odłączenia napięcia w słupie oświetleniowym. Na miejscu zdarzenia pozostały zastęp z OSP Podegrodzie oraz OSP Stadła, które oświetlały miejsce zdarzenia podczas prowadzenia czynności wyjaśniających przez funkcjonariuszy Policji. Po zakończonych czynnościach prowadzonych przez Policję pojazd został postawiony na koła oraz usunięty z ronda poza obrys jezdni. Uprzątnięto pozostałości powypadkowe oraz uszkodzoną lampę. Wyciek płynów eksploatacyjnych posypano sorbentem. Działania strażaków trwały ponad pięć godzin.

fot: PSP Nowy Sącz

Skip to content