Poznaj niezwykłe właściwości miodu z pasieki.

Zapraszamy do obejrzenia filmu nakręconego w ramach projektu “Pszczółka – nasza mała, wielka przyjaciółka”. Film, ten skierowany jest do dojrzałego odbiorcy, który chce poznać właściwości miodów oraz to, z jakich roślin się go pozyskuje.

Film został nakręcony w Pasiece Barć w Kamiannej, której pracownicy od wielu lat nie tylko pracują m.in. przy miodobraniu, ale także spełniają swoją pasję dotyczącą poznawania tych niezwykle ważnych owadów.

Realizując projekt “Pszczółka – nasza mała, wielka przyjaciółka”, mamy nadzieję przyczynić się nie tylko do lepszego poznania ważnych zapylaczy, jakimi są pszczoły i różnych właściwości miodu, ale także do większej ochrony tych owadów. – Dzięki wiedzy Pana Jacka Nowaka z Pasieki Barć w Kamiannej możemy poznać m.in. właściwości miodu lipowego, czy wielokwiatowego oraz dowiedzieć się, który z wielu rodzajów miodów jest najdroższy i dlaczego – mówi Aneta Hasior-Mordarska ze stowarzyszenia.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego,przy współpracy z Urzędem Gminy Łabowa oraz z Pasieką BARĆ im. ks. dra Henryka Ostacha – Emilia i Jacek Nowak w Kamiannej

Skip to content