„Niegospodarność i marnotrawienie środków publicznych” – projekt uchwały w sprawie nieudzielenia absolutorium prezydentowi

W przyszłym tygodniu odbędzie się absolutoryjna Sesja Rady Miasta, jednak w porządku obrad znalazł się projekt dotyczący nieudzielenia absolutorium prezydentowi Ludomirowi Handzlowi. Jak czytamy w projekcie, podpisanym przez przewodniczącą Komsji Rewizyjnej Rady Miasta Teresę Cabałę, stanowisko komisji jest w tej sprawie negatywne. Jako powód nieudzielenia absolutorium, wnioskodawcy podają działania prezydenta „nacechowane niegospodarnością i marnotrawieniem środków publicznych”.

Zarzuty dotyczą konkretnych inwestycji – legalności remontu ścieżki rowerowej wzdłuż Al. Piłsudskiego. Roboty te mają być prowadzone z naruszeniem prawa, bo jak zauważają wioskodawcy, w tym miejscu nie było wcześniej ścieżki, więc jest to de facto budowa nowej. W tej sprawie postępowanie prowadzi Małopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego a w MZD prowadzona jest kontrola przez NIK.

Kolejny zarzut to budowa 10 miejsc postojowych przy ul. Młyńskiej, gdzie pierwotnie miał być zaplanowany parking na kilkadziesiąt miejsc. Za niegospodarne uznano także wydatkowanie 592,360 zł na dokumentację projektową stadionu Sandecji, tymczasem zdecydowan się ostatecznie na procedurę „zaprojektuj – wybuduj”.

Kolejna sprawa dotyczy rewitalizacji Parku Strzeleckiego, na skutek stwierdzonych przez Departament Funduszy Europejskich UMWM nieprawidłowości zmniejszono dofinansowanie o 1 mln 717 tys. zł.

Pozostałe zarzuty dotyczą wprowadzenie Systemu Identyfikcji Wizualnej Miasta Nowego Sącza (Księgi Znaku) za które z budżetu miasta zapłacono 28 tys. 290 zł, a które to zarządzenie później uchylono.

Poniżej cały projekt uchwały.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Skip to content