Prawie 2700 zaszczepionych w ramach akcji „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”

Weekendowa akcja szczepień wzbudziła ogromne zainteresowanie Małopolan oraz turystów. Pierwszego dnia, w sobotę 12 czerwca, na Pustyni Błędowskiej zaszczepiło się 395 osób, natomiast na Krupówkach w Zakopanem –370, na deptaku w Krynicy-Zdroju –250, a w Szczawnicy – 280. Łącznie 12 czerwca podano 1295 dawek preparatu Johnson&Johnson.

W niedzielę pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wszystkie punkty pracowały bardzo prężnie, szczepiąc łącznie 1378 osób (Pustynia Błędowska –405, Zakopane – 398, Krynica-Zdrój –325, Szczawnica –250).

– Łącznie w ramach akcji weekendowej udało się nam zaszczepić 2673 osoby. Każda z nich w sobotę lub niedzielę odebrała swoją przepustkę do normalności, bo tak należy traktować szczepienia. Dziękuję za to, że Małopolanie zachowują się odpowiedzialnie i chcą się szczepić. Pod względem liczby wykonanych szczepień jesteśmy czwartym województwem w Polsce. Według dzisiejszego raportu w Małopolsce liczba szczepień przekroczyła dwa miliony i wynosi dokładnie 2 006 569, a w samym tylko czerwcu wykonano 371 920 szczepień – podsumowuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.– Dziękuję wszystkim służbom, które zabezpieczały weekendową akcję szczepień. Tylko dzisiaj obecnych było 43 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, 92 strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej, 54 policjantów i 24 żołnierzy WOT. Dziękuję wszystkim służbom, inspekcjom, strażom oraz pozostałym naszym partnerom, którzy przyłączyli się do akcji „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”. Dziękuję podmiotom medycznym, które wykonywały

szczepienia. Dziękuję samorządom, które w trosce o swoich Mieszkańców organizują działania zmierzające do zaszczepienia jak największej liczny osób, przyłączając się również do takich akcji jak ta weekendowa. Jak w każdym przypadku, to właśnie współdziałanie w imię wspólnego celu, daje poczucie największej satysfakcji i najlepszy rezultat. Bo razem jesteśmy silniejsi, razem możemy więcej – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W plenerowym punkcie szczepień w Szczawnicy mieliśmy przyjemność spotkać Panią Marię Ćwiertniewicz – kajakarkę górską, medalistkę olimpijską i mistrzynię świata w swojej dziedzinie.

– Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali tą akcję. Szczepienia są tu w zasięgu ręki. Dbajmy o swoich bliskich, o rodzinę, o dzieci, o przyszłość. Szczepmy się, żebyśmy mogli wrócić do normalności. Nie będzie już nigdy takiej normalności, jak była. Doceńmy to, co mamy. Szczepmy się tu na miejscu, tym bardziej, że tu jest szczepionka jednorazowa. Możemy z tego skorzystać. Namawiajmy wszystkich, kogo jeszcze można. Szczepmy się. Zachęcam wszystkich– mówiła pani Maria Ćwiertniewicz.

Skip to content