Chcą aby w Nowym Sączu powstał sklep socjalny

fot. dwakwadranse.pl/

Koło Partii Razem w Nowym Sączu i lokalne struktury Nowej Lewicy złożyły do Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla petycję w sprawie utworzenia sklepu socjalnego. 

Sklepy socjalne to miejsca, które dają możliwość zakupienia żywności i chemii po niższych cenach. Są one oferowane mając krótki termin ważności, we współpracy z tradycyjnymi sklepami, które chętnie odsprzedają towar w zamian za reklamę.

W sklepach zakupy mogą robić osoby korzystające z usług Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie oraz seniorki i seniorzy. 

Sklep socjalny z powodzeniem funkcjonuje już w Katowicach i planowane jest otwarcie wielu kolejnych. Lokalne struktury Partii Razem i Nowej Lewicy oferują pomoc Prezydentowi Ludomirowi Handzlowi w zorganizowaniu takiego miejsca w Nowym Sączu. 

Obok zrobienia zakupów sklep daje też możliwość integracji mieszkanek i mieszkańców, dzięki funkcjonującej przy nim kawiarni. Coraz większym problemem społecznym jest samotność i związane z tym problemy w zakresie zdrowia psychicznego takie jak depresja.

Współcześnie marnowane jest bardzo dużo żywności, a jej produkcja jest związana z eksploatacją środowiska naturalnego. Wiele osób nadal nie stać na wyżywienie. W gminie Nowy Sącz w roku 2020 359 osób otrzymywało zasiłek celowy w ramach programu Posiłek w szkole i w domu, a 610 osób otrzymywało posiłki w formie pomocy niepieniężnej. W związku z tym dofinansowanie utworzenia sklepu socjalnego z środków samorządowych ma też wymiar ekologiczny i etyczny.

Załączam petycję i zdjęcie (petycję w imieniu organizacji składała Zuzanna Jakowicka).

Więcej informacji na temat sklepów socjalnych w Polsce znajduje się na stronie Fundacji Wolne Miejsce – https://wolnemiejsce.pl/spichlerz/

  1. Handzel zrobił taką dziadownię z Nowego Sącza, że pełno tu emerytów, rencistów, dziadów, bezrobotnych, meneli itp.
    Tworzyć sklepy socjalne w Nowym Sączu !!!
    Nazwać je sklepami od Handzla !!!

  2. Na Starówce Nowego Sącza oprócz kupy gruzu po tym jak Handzel zrył Rynek, pochlapanej wapnem kamienicy przy ulicy Wąskiej, ruin Zamku i ruder podpartych deskami nic już nie ma !!
    Starówka jest wyludniona. Pozostali tam tylko emeryci, bezdomni, menele, żule, bezrobotni, żyjący z zasiłku, wandale, czyli w większości wyborcy Handzla !!!
    Handzel otwieraj dla nich wszystkich sklepy socjalne, publiczne jadłodajnie, bary mleczne itp !!!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Warto zobaczyć
Na przełomie kwietnia i maja ruszą Punkty Szczepień Powszechnych
Skip to content