STBS chce podnieść ceny za śmieci do 38 zł od osoby, mieszkańcy protestują

38 zł miesięcznie od osoby za odbiór odpadów – STBS chce podnieść ceny mieszkańcom osiedla przy ul. Zawiszy Czarnego w Nowym Sączu. Mieszkańcy dostali już w tej sprawie pismo od zarządcy, który jako powód podaje brak segregowania śmieci przez lokatorów oraz zalegające poza kontenerami odpady, uniemożliwiające dojazd śmieciarki.

Czujemy się pokrzywdzeni i niesprawiedliwie potraktowani mówią rozgoryczeni mieszkańcy, większość z nich segreguje odpady i nie chce ponosić odpowiedzialności za innych. Na cztery znajdujące się tu bloki STBS zabezpieczył tylko dwa kontenery na odpady zmieszane, dwa na bio i po jednym na śmieci segregowane. To dlatego pojemniki są często przepełnione a poza tym, jak przyznają lokatorzy, częto zdarza się, że worki ze śmieciami podrzucają obce osoby.

Z prośbą o komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Jacka Żelasko, prezesa STBS, który początkowo umówił się z nami na wywiad, później jednak przestał odbierać telefony i odpisywać na wiadomości tekstowe.

Problemem chceliśmy również zainteresować radnych z tego okręgu – Jakuba Prokopowicza i Michała Kądziąłkę. Niestety radny Prokopowicz nie znalazł czasu na rozmowę z nami ani na umówienie się na wywiad. Pomoc zaoferował natomiast radny Michał Kądziąłka, który w tym tygodniu chce zorganizować spotkanie z mieszkańcami.

Szczegóły w materiale filmowym.

 1. Na tym osiedlu mieszka moja przyjaciółka. I to jest prawdziwy horror. Jak odwiedzam ją, a akurat padało to nie da się nawet normalnie przejść! Wszędzie błoto i kałuże… Ja nie pojmuję jak można było zostawić tak ludzi przez tyle lat bez chodnika! To nawet pod blokiem na Jana Pawła jest wylewka zrobiona. Wstyd!

 2. Hahaha !
  Dobrze wam tak mieszkańcy bloków STBS w Nowym Sączu !
  Wybraliście Handzla na Prezydenta to macie gnój !
  Teraz ludzie Handzla nie odbierają od was telefonów !

 3. Mieszkam na tym osiedlu od 10 lat i nic się nie zmieniło !!! Brak chodników i jeszcze na odpieprz się śmieszne wiaty zrobili z dwoma Koszalin na krzyż ! Skandal

 4. No cóż zarządzanie nieruchomościami to nie to co wykonywanie pracy informatyka. Prezes STBS I Prezes firmy NOVA, to przecież, ludzie powołani na stanowiska przez obecnego Prezydenta miasta. Czego się boją Prezes STBS i radny prokopowicz, że nie chcą udzielić informacji mediom? No cóż jak się podejmuje decyzje, i jest się Prezesem, to ma się obowiązek wyjaśnić, wytłumaczyć swoją decyzję.

 5. Wszyscy pamiętają jak Handzel w czasie kampanii wyborczej wymachiwał przed kamerami książeczką czynszową i krzyczał:
  “Jak zostanę Prezydentem to drastycznie obniżę ceny wody, ciepła i wywozu śmieci !!!”
  I naiwni mieszkańcy z osiedla Zawiszy Czarnego w Nowym Sączu uwierzyli Handzlowi !!!

 6. Handzel Handzlem, ale pamiętajmy, że to osiedle powstało za kadencji Nowaka! Ani jeden ani drugi nic przez tyle lat nie zrobił! To jest wręcz żenujące! Ludzi, jakimi by nie byli, nie traktuje się w ten sposób! Wstyd dla miasta Nowego Sącza i jego włodarzy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Warto zobaczyć
Dziś znów będą szukać zaginionej Józefy Janik
Skip to content