Ma na koncie osiemnaście kradzieży, 21-latek w rękach policji

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali złodzieja, który w ciągu czterech miesięcy na terenie Sądecczyzny dokonał 18 kradzieży. 21-latek już usłyszał zarzuty.

21 kwietnia br. dyżurny sądeckiej Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z jednego z mieszkań na terenie Nowego Sącza. Sprawca wykorzystał niezamknięte drzwi i wszedł do mieszkania. Po przeglądnięciu pomieszczeń ukradł pieniądze oraz dwa portfele skórzane. Gdy tylko właściciele zorientowali się że zostali okradzeni, powiadomili sądecką Policję. Już następnego dnia, 21-letni złodziej został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców przed swoim domem, gdy wysiadł z taksówki. Okazało się, że gdy uciekał z łupem zarejestrowały go kamery monitoringu. Mężczyzna przyznał się do kradzieży portfeli oraz pieniędzy. Oddał część skradzionej gotówki, natomiast zapytany o resztę łupu, usiłował wmówić policjantom, że … sam został okradziony. Złodziej został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci na kanwie tej sprawy, pod kątem sprawcy przeanalizowali niewyjaśnione kradzieże z ostatniego okresu. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu natrafili na ślady i zgromadzili materiał dowodowy, który wskazywał, że zatrzymany, w przeciągu czerech ostatnich miesięcy dopuścił się jeszcze dwóch przestępstw i licznych wykroczeń przeciwko mieniu.

Mężczyzna na terenie Nowego Sącza z kilkunastu sklepów kradł co popadnie, od artykułów spożywczych, kosmetyków po markowe ubrania i elektronikę. Ponieważ kradzieży tych dokonał w podobny sposób, w krótkich odstępach czasu, a suma skradzionych przedmiotów to ponad 3 tys. zł. mimo tego, że w większości były to wykroczenia, tym razem za ich popełnienie odpowie jak za przestępstwo. Za te czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  23 kwietnia br. 21-latek usłyszał zarzuty kradzieży (art. 278 kk w zw. z art. 12 §2 kk).

Policja apeluje, by nie pozostawiać otwartych drzwi do domów i mieszkań, nawet gdy przebywamy w środku! Głośna muzyka, rzucenie się w wir domowych obowiązków czy drzemka po ciężkim dniu często sprawiają, że nie słyszymy, kiedy ktoś naciśnie klamkę i wejdzie do mieszkania. Apelujemy również, by zamykać drzwi na klucz wychodząc na tzw. „chwilę” do piwnicy, sąsiada czy wyrzucić śmieci. Dodatkowo pamiętajmy, by nie pozostawiać torebek, portfeli, telefonów czy kluczyków do samochodu na komodach i półkach w pobliżu drzwi wejściowych, ponieważ złodziejowi wystarczy dosłownie kilkanaście sekund, aby wejść do mieszkania i ukraść przedmioty, które znajdą się w jego bliskim zasięgu. Pamiętajmy, by nie stwarzać okazji, które mogą wykorzystać złodzieje.

Skip to content